Pievagrybių auginimas


Kodėl pievagrybių auginimas namuose?

 

Pievagrybiai

Leiskite Jums paaiškinti. Įsigijus mūsų pievagrybių auginimo terpę šių grybų auginimas Jums niekada nebe atrodys toks sunkus kaip galbūt atrodė anksčiau. Mes parduodame pilnai paruoštą pievagrybių auginimo terpę mažmena. Tai reiškia, kad mūsų produkciją gali įsigyti kiekvienas. Pievagrybiai gali būti auginami Jūsų namuose (išskyrus gyvenamas patalpas), ūkyje ar kitose pagalbinėse patalpose.

 

Kam pirkti fasuotus pievagrybius jei galima užsiauginti patiems? Mes siūlome auginti skanius ir sveikus pievagrybius patiems. Pievagrybiai  reikalauja labai mažai priežiūros, galite auginti bet kuriuo metų laiku,  pievagrybių auginimas nereikalauja daug vietos. Užauginti pievagrybiai yra švieži, skanūs, sveiki, kadangi juos užauginsite patys nenaudodami jokių specialių priedų. Mūsų briketuose ir durpėse nėra specialios chemijos ar trašų. Auginkite šampinjonus lengviau nei bet kurią daržovę!

 

Šiek tiek apie mūsų briketus:

  • Briketo matmenys: 40 x 50 cm, svoris apie 20 kg.
  • Iš vieno briketo užauginama maždaug 6-8 kg pievagrybių
  • Auginimui nereikalinga šviesa
  • Optimali temperatūra 15 – 20 laipsnių
  • Briketai pilnai paruošti auginimui, nieko papildomai turėti nereikia

 

Įsigijote mūsų produkciją? Sekite žingsnius toliau.

Nuo ko pradėti:

1. Žirklių ar peiliuko pagalba prapjaukite bloko viršų išilgai pagal tris kraštines, kad galėtumėte atidengti pievagrybių auginimo terpę.

2. Atlenkite/nuimkite viršutinį polietileną.

3. Išimkite atskirame įpakavime esančias specialias durpes.

4. Padenkite durpėmis 3 cm sluoksniu viršutinį atidengtą bloko plotą. Palikite nedidelį durpių kiekį nuskintų grybų vietų uždengimui. Durpių neprispauskite, o lengvai uždėkite. Dedant durpes ant bloko lengvai įleiskite pirštus į pievagrybių auginimo terpę ir šiek tiek kilstelkite ją, kad geriau sukibtų su durpėmis. Galite palikti 0,5 cm griovelius tarp durpių plotelių, dengiančių visą bloko paviršių, kad grybiena lengviau ir tolygiau pasiskirstytų.

5. Sudrėkinti paruoštą bloką reikia su purkštuvu. Nepilkite vandens srove, kad nepriplaktų durpių prie terpės, nes tada grybienai bus sunku pasiskirstyti. Durpės turi būti pastoviai gerai sudrėkingos, bet neperlaistytos, kad grybiena neprarastų aktyvumo.

6. Po 14 dienų balti grybienos siūleliai pradės plisti po visą paviršių sudarydami tiklą.

7. Dar po 7 dienų pradės augti maži pievagrybiai. Atkreipiame dėmesį, kad grybai auga labai greitai, todėl, kai jie užsimegs ir bus mažo arba vidutinio dydžio, reikia tikrinti kaip jie auga ryte ir vakare, kad neperaugtų.

8. Kai užaugs pievagrybiai, juos reikia sukant išrauti. Galima ir nupjauti, bet nereikia palikti šaknų terpėje. Išimkite ir išmeskit. Į likusią tuščią vietą įberkite šiek tiek durpių, kad jos vėl uždengtų grybieną. Į išrauto grybo vietą užberkite truputi durpių iš tų kurios liko po pirminio ~3 cm padengimo.

9. Pievagrybiai vis atsinaujins ir augs nuo 8 iki 12 savaičių.

10. Saugokite briketą nuo kačių/naminių gyvūnų, nes jiems / joms jis gali patikti labiau negu smėlis J

Taip pat kviečiame prisijungti prie mūsų draugijos ir facebook paskyroje https://www.facebook.com/Pievagrybiai.

 SKANAUS!